Всім відомо, що у нашому Всесвіті діють матеріальні закони природи. Але існують ще й духовні закони, які визначають ваші взаємини з Богом.
Давайте розглянемо їх.

Бог любить вас; і Він має дивовижний, прекрасний задум щодо вашого життя

Божий задум
Христос сказав: "Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали" (Євангеліє від Івана 10:10), тобто повноцінне життя, наповнене глибоким духовним сенсом.

Чому ж у більшості людей немає цього "життя з достатком"? Тому що...

Людина грішна

"Бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави" (Послання до Римлян 3:23).

Людина є грішною і відокремленою від Бога. Тому людина не може ні пізнати, ні пережити любов Бога і Його задум

Людина була створена для того, щоб мати спілкування з Богом, але через вперте свавілля людина вибрала свій власний шлях. Внаслідок цього спілкування з Богом було порушено. Це свавілля, яке виражається в активній непокорі Богу або просто в байдужому ставленні до Нього, Біблія називає гріхом.

Людина відлучена від Бога

"Бо заплата за гріх смерть" (духовне відлучення від Бога. Послання до Римлян 6:23).

Бог святий, а людина грішна. Велика прірва розділяє їх. Людина постійно намагається досягти Бога і життя з надлишком своїми власними силами, наприклад, добрими справами, філософією чи релігією.
Але на єдиний вихід із цього глухого кута нам вказує третій закон.

Він помер за нас

"А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками" (Послання до Римлян 5:8).

Ісус Христос – єдиний, даний Богом шлях порятунку від людського гріха. Через Нього ви можете пізнати і пережити любов Бога та Його задум

Він воскрес із мертвих

"...Христос був умер ради наших гріхів за Писанням, і що Він був похований, і що третього дня Він воскрес за Писанням, і що з’явився Він Кифі, потім Дванадцятьом. А потім з’явився нараз більше як п’ятистам браттям..." (1 послання Коринтянам 15:3-6)

Він - єдиний шлях до Бога

"Промовляє до нього Ісус: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене" (Євангеліє від Івана 14:6).

Бог перекинув міст через прірву, що розділяла Його і людину, пославши Свого Сина, Ісуса Христа, померти на хресті замість нас, щоб понести покарання за наші гріхи.

Недостатньо просто знати ці три закони...

Нам потрібно прийняти Христа

"А всім, що Його прийняли, їм владу дало дітьми Божими стати, тим, що вірять у Ймення Його" (Євангеліє від Івана 1:12).

Ми приймаємо Христа вірою

"Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився" (Послання до Єфесян 2:8,9).

Ми маємо особисто прийняти Ісуса Христа як нашого Спасителя та Господа; тільки після цього ми зможемо пережити любов Бога і пізнати Його задум

Ми приймаємо Христа через особисте запрошення
Прийняття Христа полягає у зверненні до Бога від самого себе (покаяння) і вирішенні дозволити Христу увійти в наше життя, простити нам гріхи і зробити з нас таких людей, якими Він бажає нас бачити. Недостатньо просто усвідомити, що Ісус Христос є Син Божий і що Він помер на хресті за наші гріхи. Також недостатньо мати емоційні переживання. Головне – прийняти Христа вірою. Прийняття Ісуса Христа вірою – це дія нашої волі.

Як ви можете прийняти Христа

Ви можете прийняти Христа вірою прямо зараз, звернувшись до Нього у молитві (молитва – це розмова з Богом). Бог добре знає людське серце. Тому Йому важливі не так слова, як стан вашого серця. Молитва може звучати приблизно так:

"Господи Ісусе, я потребую Тебе. Дякую Тобі за смерть на хресті за мої гріхи. Я відчиняю двері мого життя і приймаю Тебе як мого Спасителя і Господа. Дякую Тобі за прощення моїх гріхів і за дар вічного життя. Візьми моє життя у Свої руки. Зроби з мене таку людину, якою Ти хочеш мене бачити. Я молився в ім'я Ісуса Христа. Амінь."

Чи ця молитва видображує бажання вашого серця?
Якщо так, то помоліться цією молитвою прямо зараз, і Христос увійде у ваше життя, як Він обіцяв.

Як дізнатися, чи увійшов Христос у ваше життя
Ви прийняли Христа у ваше життя? Христос сказав, що Він увійде до вашого життя. Чи може Він обдурити вас? На чому ґрунтується ваша впевненість, що Бог відповів на молитву? На тому, що Бог і Його Слово гідні нашої довіри.

Біблія обіцяє вічне життя всім, хто прийняв Христа

"А це свідчення, що Бог життя вічне нам дав, а життя це у Сині Його. Хто має Сина, той має життя; хто не має Сина Божого, той не має життя. Оце написав я до вас, що віруєте в Ім’я Божого Сина, щоб ви знали, що ви віруючи в Ім’я Божого Сина, маєте вічне життя" (1 послання від Івана 5:11-13).

Завжди дякуйте Богові за те, що Христос у вашому житті, і що Він ніколи не покине вас (Євреїв 13:5). Виходячи з Його обіцянки, ви можете знати, що Христос живе в вас і що маєте вічне життя з того моменту, коли ви запросили Його. Він не обмане вас ніколи.

Отже, коли ви прийняли Христа:

 1. Христос увійшов у ваше життя (Окровіння 3:20, Послання до Колосян 1:27);
 2. Ви отримали прощення гріхів (Послання до Колосян 1:14);
 3. Ви стали чадом Божим (Євангеліє від Івана 1:12);
 4. Ви отримали вічне життя (Євангеліє від Івана 5:24);
 5. Ви розпочали шлях до великої мети, заради якої Бог створив вас (Євангеліє від Івана 10:10, 2 послання до Коринтян 5:17, Послання до Солунян 5:18).

Щоб ваше нове життя було повноцінним, вам необхідно зростати духовно.

Що необхідно знати для духовного зростання

Духовне зростання залежить від нашої довіри до Ісуса Христа. "Праведний житиме вірою" (Послання до Галатів 3:11). Життя з вірою зробить вас здатними довіряти Богові все більше і більше в кожній дрібниці вашого життя і робити наступне:

 1. Звертатися щодня до Бога у молитві (Євангеліє від Івана 15:7);
 2. Читати Слово Боже щодня (Дії 17:11) – почніть з Євангелія від Івана;
 3. Коритися Богові в усьому (Євангеліє від Івана 14:21);
 4. Свідчити людям про Христа словами та ділами, всім своїм життям (Євангеліє від Матвія 4:19; Євангеліє від Івана 15:8);
 5. Покладатися на Бога у всьому (1 послання Петра 5:7);
 6. Надавати Святому Духу можливість керувати вами і наповнювати вас Його силою для повсякденного життя і свідчення про Христа (Послання до Галатів 5:16; Дії 1:8).

Спілкування з віруючими у церкві

Слово Боже радить віруючим "не залишати свого зібрання" (Євреїв 10:25).

Багаття добре горить, коли дрова зібрані разом, але окремо вони швидко згаснуть. Те саме відбувається і з віруючими. Якщо ви не відвідуєте якусь церкву, не чекайте, поки вас запросять. Знайдіть віруючих у Христа там, де живете, тобто церкву (збори віруючих), де Христос шанований та Його Слово проповідується. Це абсолютно необхідно для вашого духовного життя.